Copyright 2019 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

"Superczytelnik" listopada

W listopadzie 2019 r. najlepszymi czytelnikami zostali:

W klasach 2:   Amelia Kuziak z klasy 2a

W klasach 3:   Blanka Guz z klasy 3a

W klasie 4:    Karol Łukasiuk z klasy 4a

Czytaj więcej...

Andrzejki literackie w bibliotece

W dniach 27-29 listopada na korytarzu przed biblioteką i w czytelni zaprezentowana została wystawa andrzejkowa. Była ona literackim wprowadzeniem do tradycji andrzejkowych. Znalazły się tu informacje o historii święta, o tradycyjnych wróżbach, przysłowia związane z andrzejkami.

Czytaj więcej...

V Międzyszkolny Konkurs "Mistrz czytania"

28 listopada 2019 w naszej szkole, w czytelni odbył się  Międzyszkolny Etap Konkursu „Mistrz czytania”, zorganizowany przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Siedlcach. Wzięło w nim udział 28 uczniów siedleckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych- zwycięzcy eliminacji w swoich szkołach. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Mitura z klasy VIIIb i Tomasz Tajak z klasy Vb.

Czytaj więcej...

Zaduszki poetyckie 2019

Dnia 20 listopada 2019r w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się wyjątkowe spotkanie z poezją „Zaduszki poetyckie”. Pani Anna Przedlacka, pan Maciej Turkowski i Wiktoria Gurba zaprosili uczestników  spotkania, uczniów klas ósmych, do świata muzyki i poezji.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 2019 r.

5 listopada 2019 r. już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.Tego dnia korytarzami szkolnymi, przy dźwiękach piosenki "Witajcie w naszej bajce..." przeszedł barwny korowód postaci z bajek, baśni, powieści i filmów. Mieliśmy okazję podziwiać piękne i pomysłowe przebrania.

Czytaj więcej...

"Superczytelnik" września

Najlepszymi czytelnikami w miesiącu wrześniu zostali:

w klasach 2: Natalia Jadczuk 2d

w klasach 3: Nadia Mazur 3a

w klasach 4: nie wybrano

w klasach 5: Marcel Kalicki 5a

w klasach 6: Adrian Peryt 6a

w klasach 7: Julia Policińska 7b

w klasach 8: Filip Antosik 8a

Gratulujemy :)

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2019

Od 2001 roku  w dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom.

W ramach akcji nauczyciele bibliotekarze  w dniach 26, 27 i 30 września przeprowadzili zajęcia w klasach pierwszych, drugich i trzecich oraz klasie 4a, 5d i 6a, podczas których głośno czytali uczniom.

Czytaj więcej...

125. rocznica urodzin J.Tuwima - wystawa "Mimozami jesień się zaczyna...."

W tym roku we wrześniu obchodzimy 125. rocznicę urodzin Juliana Tuwima. Z tej okazji w bibliotece szkolnej prezentujemy wystawę  przybliżającą postać pisarza i jego twórczość. 

Ekspozycja  podzielona jest na następujące działy: "Krótki życiorys" (wersja dla uczniów młodszych i starszych), "Twórczość" (zestawienie bibliograficzne w wyborze), "Tuwim w piosenkach", "Tuwim w karykaturze", "Tuwim jako tłumacz".

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie 2019

W sobotę 7 września 2019 r. odbyła się 8. edycja Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej odsłony akcji były nowele polskie.  W naszym mieście Narodowe Czytanie miało miejsce po raz 4., a z racji odbywających się Dni Siedlec, rozpoczęło się już w piątek 6 września. Siedlczan zaproszono do czytania nowel na Skwer przy fontannie, na godzinę 9.30.

Czytaj więcej...

Sportowcy czytają dzieciom

Fundacja ABC XXI w dniach 1-9 czerwca 2019 r. ogłosiła XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: "Sportowcy czytają dzieciom" - wychowanie przez sport i czytanie. 

W naszej  szkole z inicjatywy nauczycieli bibliotekarzy, przy dużym zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego oraz trenujących w naszej szkole siatkarek, akcja przebiegła bardzo sprawnie.

Czytaj więcej...

Wystawa "Wyjątkowe książki w naszej bibliotece"

W dniach 7- 30 maja w czytelni prezentowaliśmy  wyjątkowe książki ze zbiorów biblioteki szkolnej. Na wystawie znalazły się między innymi:

- książki w różnych wydaniach
- książki w różnych formach, kształtach i formatach
- książki w 16 różnych językach
- reprinty
- książki z dedykacją autora
- książki wydane na różnym papierze, w różnych oprawach, ciekawe edycje
- książki z dużą i bardzo małą czcionką
- książki „z drugiego obiegu”
- książki przywołujące rozszerzoną rzeczywistość oraz wiele innych.

Czytaj więcej...

f t g m