Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Narodowe Czytanie 2020

Narodowe Czytanie Balladyny w naszej szkole odbyło w piątek 4 września. Inicjatorem szkolnej akcji byli nauczyciele bibliotekarze, którzy dla swoich czytelników przygotowali wystawę ksiązek- różnych wydań "Balladyny", dostępnych w szkolnej bibliotece. Bibliotekarze przygotowali również kącik czytelniczy, gdzie chętni uczniowie mogli zapoznac się z trescią tego dramatu . 

Nauczyciele różnych także włączyli się  w to przedsięwzięcie i czytali fragmenty "Balladyny" na swoich lekcjach. Niektóre lekcje, zwłaszcza j. polskiego przerodziły się w piękną, wielowątkową opowieść o epoce romantyzmu,  jej przedstawicielu Juliuszu Słowackim oraz historii powstania dramatu.

Czytaj więcej...

Jak (i dlaczego) zachęcać dzieci do czytania?

Na zebrania wychowawców z rodzicami bibliotekarze szkolni  przygotowali i wyeksponowali  przy wejściu do szkoły, gazetkę dla rodziców, informująca o korzyściach płynących z czytania. Na gazetce znalazł się list skierowany do rodziców oraz prezentacje: "Jak dzieci w różnym wieku zachęcać  do czytania",  "Co czytanie daje naszym dzieciom?".

Czytaj więcej...

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Biblioteka naszej szkoly otrzymała finansowe wsparcie na zakup książek w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

 

Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli, by zgłaszali swoje propozycje książek do zakupu.

Prosimy o wysłanie swoich sugestii na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 07.09.2020 r.

Narodowe Czytanie 2020

Narodowe Czytanie to cykl ogólnopolskich spotkań i wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. W tym roku lekturą dziewiątej już odsłony Narodowego Czytania będzie "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Wydarzenie odbędzie się w pierwszą sobotę września (05.09.2020 r.)

W naszej szkole akcja Narodowe Czytanie 2020 będzie miała miejsce w piątek 4 września. Zachęcamy wszystkich nauczycieli do włączenia się w to przedsięwzięcie i przeznaczenie kilku minut swojej lekcji na wspólne czytanie fragmentów "Balladyny". Lekturę można wypożyczyć w bibliotece szkolnej. Zapraszamy.

Już wkrótce wakacje

Koniec roku szkolnego za pasem, a przed nami zasłużone wakacje. Pamiętajmy, by spędzić je bezpiecznie. Biblioteka szkolna zachęca do obejrzenia prezentacji "Bezpieczne wakacje"

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”

30 maja (sobota) rozpocznie się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XIX OTCD), który potrwa do 7 czerwca. Tegoroczny Tydzień odbywa się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska.

Tematem przewodnim XIX OTCD są zwierzęta. Tegoroczny Tydzień Czytania odbędzie się po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej, a materiały związane z nim zostaną udostępnione na stronie internetowej www.calapolskaczytadzieciom.pl

Czytaj więcej...

Święto książek w nowej formule

Maj tradycyjnie to miesiąc książki i Warszawskich Targów Książki. W obecnej sytuacji zainicjowane zostały inne „targi” online. Polecamy:

Wirtualne Targi Empiku

https://www.empik.com/empikultura/wirtualne-targi-ksiazki,112361,a

Książki z autografami, premiery literackie od blisko 40 wydawnictw, wirtualne spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami na żywo. Wiele atrakcji dla najmłodszych! W programie spotkania z ulubionymi autorami książek dla dzieci między innymi: Nelą Małą Reporterką, Justyną Bednarek, Brandonem Mullem, Rafałem Kosikiem. Lista wydarzeń: https://www.empik.com/empikultura/wydarzenia 

Czytaj więcej...

f t g m