Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Wróżby andrzejkowe w czytelni

Na dzień 29 listopada przypada wigilia św. Andrzeja, popularnie zwana Andrzejkami. To czas wróżb i odgadywania przyszłości.

Tego dnia nasza szkolna czytelnia zamieniła się w miejsce magiczne i niezwykłe, gdzie można było spotkać tajemnicze wróżki z klasy 7a:  Aleksandrę Kaszczyc, Nikolę Milcz, Magdalenę Rusiniak i Klaudie Sachanowicz.  Wróżyły one na wszelkie sposoby: z kolorów, liczb, przy pomocy butelki a nawet z apetycznych ciasteczek z wróżba w środku. Każdy, kto tego dnia odwiedził czytelnię mógł odgadnąć imię swojej przyszłej „połowy” lub zerwać wróżbę z magicznej gałęzi. Niektórzy szukali odpowiedzi w sennikach i znaczenia imion w „Księdze imion”. Nie zabrakło również staropolskiej wróżby z butów.

Tego dnia czytelnię wraz z nauczycielami odwiedziły klasy: 4a, 4c, 7a, 7c,  2c, 3c . Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do czytania książek dwóch szczególnych autorów literatury fantastycznej: Andrzeja Maleszki i Andrzeja Sapkowskiego.

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz TUTAJ.

f t g m