Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Tydzień Bezpiecznego Internetu

W dniach 19-23 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w bibliotece szkolnej pojawiła się wystawa książek pt. "W Tygodniu Bezpiecznego Internetu biblioteka szkolna poleca... ". Na wystawie znalazły się książki beletrystyczne poruszające tematykę Internetu, facebooka, gier komputerowych, uzależnień od Internetu itp.

 Dla rodziców uczniów klas młodszych przygotowano informację na temat gier komputerowych i znaków ratingu PEGI, które dostarczają wiarygodnych informacji o stosowności treści gry z punktu widzenia ochrony nieletnich.

Dla uczniów klas I odbyły  się w czytelni szkolnej, zajęcia  na temat  "Korzyści i zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu". Zajęcia prowadziły uczennice klasy 2d, pod kierunkiem wychowawcy i nauczyciela bibliotekarza.

zdjęcia

W związku z obchodzoną  w naszej szkole akcją, odbył się również konkurs literacki na temat bezpieczeństwa w sieci. Teksty na konkurs zgłosiły następujące uczennice:

Wiktoria Pieńkowska kl.7a - "Bezpieczni w sieci"

Emilia Korycińska kl.3b - "Przysługa"

Urszula Troć kl. 3b -  "Perfekcyjny cel"

Marta Berczyńska kl.3b - "Randka"

Katarzyna Indraszczyk kl.3b - "Tylko hejt"

Uczniowie klas 4 i 7 SP oraz 2 i 3 gimnazjalnych głosowali na najlepszy tekst. W wyniku głosowania  przyznano:

I miejsce -Marcie Berczyńskiej

II miejsce - Katarzynie  Indraszczyk

III miejsce - Emilii Korycińskiej

W czytelni odbyło się rozstrzygnięcie wszystkich działań promujących akcję. Dyrektor szkoły Pan Karol Wnorowski wraz z nauczycielami informatyki- koordynatorami projektu p.Małgorzatą Wojdyną i p.Mariuszem Kozaczukiem oraz nauczycielami bibliotekarzami, j.polskiego, j. obcych i plastyki,  wręczyli uczniom dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Rozstrzygnięto następujące konkursy:

konkurs na najciekawszą pracę literacką

konkurs na najlepszy plakat - I miejsce - Dominika Rosa

konkurs na najlepszy plakat  w języku obcym - I miejsce - Klaudia Kiersztyn

konkurs na najlepszą pracę plastyczną - I miejsce - Aleksandra Lipska

konkurs na najlepszą prezentację multimedialną w języku obcym - I miejsce - Aleksandra Gruszka.

Gratulujemy wszystkim laureatom.

 

f t g m