Tydzień Głośnego Czytania

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W bieżącym roku, w naszej szkole akcja została przedłużona na cały tydzień i trwała od 27 września do 3 października. W tych dniach w czytelni biblioteki naszej szkoły odbyły się spotkania z uczniami poszczególnych klas, podczas których głośno czytaliśmy fragmenty wybranych książek. W akcję włączyli się nauczyciele przedmiotów, bibliotekarze oraz aktorzy Teatru Es – Pani Urszula Gotowicka i Pan Maciej Czapski.

Choć nie każdy miał okazję spotkać się z artystami to jednak akcją głośnego czytania objęliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły. We czwartek 27 września podczas drugiej godziny lekcyjnej cała szkoła słuchała fragmentów książek i opowiadać przeczytanych na głos w swoich klasach. A oto tytuły czytanych przez nas książek: „Pan Tadeusz”, „Balsam dla duszy”, "Urodziny prawie wszystkich", "Nie każdy umiał się przewrócić", "120 Przygód Koziołka Matołka", "Julek i Julka", "Gang słodziaków", "Na wszystko jest sposób", "Magiczne drzewo", "Hobbit", "Mikołajek i inne chłopaki", "Gorzka czekolada", "Różaniec. Rozważania, historia, łaski".

Galeria zdjęć: