Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Zajęcia czytelniczo-edukacyjne z wykorzystaniem książki Renaty Piątkowskiej "Gang słodziaków"-spotkanie z leśniczym

 

 22 października 2018r. odbyły się kolejne już zajęcia przeprowadzonych na podstawie opowiadań z książki Renaty Piątkowskiej "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków". Tym razem w zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I-II, przebywający w szkolnej świetlicy. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z leśniczym, który opowiedział dzieciom o specyfice swojej pracy oraz pokazał dzieciom prawdziwą lornetkę. Każdy uczeń oczywiście chciała przez nią popatrzeć...

 

W trakcie zajęć uczniowie własnoręczniewykonali lornetki, dzięki którym "obserwowali" zwierzęta i zgadywali po fragmencie futra lub upierzenia, jakie to leśne zwierzę. Dzieci słuchały odgłosów mieszkańców lasu, a na koniec odtańczyły leśny taniec. 

 

Galeria zdjęć

https://photos.app.goo.gl/VcDkRnJTCGJSQ2F57

 

f t g m