Tydzień Bezpiecznego Internetu 2020 w bibliotece

W dniach 16-20.02.2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w bibliotece szkolnej przygotowano dla uczniów gazetkę pt. "Bądź bezpieczny w sieci", na której w prosty sposób zaakcentowano właściwe zachowania dzieci podczas korzystania z informacji dostępnych w Internecie.

Dla wszystkich uczniów klas I  nauczyciele bibliotekarze przeprowadzili zajęcia  na temat "Internet - korzyści i zagrożenia wynikające z korzystania z sieci”.

W trakcie zajęć zwrócono szczególną uwagę dzieci na ochronę swojej prywatności w sieci.

Dla rodziców uczniów klas młodszych przygotowano gazetkę na temat gier komputerowych i znaków ratingu PEGI, które dostarczają wiarygodnych informacji o tym, czy treść gry jest odpowiednia dla małych dzieci.

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz >>TUTAJ<<