Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Ogólnopolski konkurs biologiczny o medycynie rozstrzygnięty

15  listopada 2019 r. odbył się konkurs biologiczny w ramach VI edycji Olimpiady ogólnopolskiej skierowanej do uczniów szkoły podstawowej. Hasło przewodnie konkursu „Primum non nocere” (z łac. „po pierwsze nie szkodzić”) – to jedna z naczelnych zasad etycznych w medycynie.

I miejsce w Polsce i tytuł Laureata zdobył Szymon Antosik z klasy 8a.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

Kolędy w języku angielskim

17 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach odbył się VI międzyszkolny konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w języku angielskim pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. W konkursie wzięło udział 15 wykonawców.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski konkurs Multitest 2019 rozstrzygnięty

Celem konkursu było zachęcenie zainteresowanych uczniów do pogłębiania wiedzy biologicznej i chemicznej. Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe lokaty.

Czytaj więcej...

Pocztówka dla Niepodległej

Miło nam poinformować, że w Powiatowym Konkursie Plastycznym Pocztówka dla Niepodległej organizowanym przez Muzeum Regionalne w Siedlcach z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 16. edycji uroczystości Dni Niepodległej nasi uczniowie otrzymali liczne nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej...

Maks Matematyczny

9 uczniów z naszej szkoły w dniu 24.10.2019r.  przystąpiło do VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Maks Matematyczny.

Czytaj więcej...

ZŁOTY KAMERTON dla chóru „Canzona”

W dniach 18-20 października 2019 roku w Bydgoszczy odbył się finał 39. Ogólnopolskiego Konkursu Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży. Chór „Canzona” pod dyrekcją pana Dariusza Różańskiego już po raz kolejny zakwalifikował się do konkursu finałowego.

Czytaj więcej...

Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne im. H. Jakimiaka

26 września na stadionie lekkoatletycznym w Siedlcach odbyły się Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne im. H. Jakimiaka.

Czytaj więcej...

Sukces młodych sportowców

W dniu 19.09.2019r odbyła się faza grupowa Festiwalu Sportowo-Rekreacyjnego Szkół Podstawowych o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce. Uczniowie klas IIc i IIIc (sportowych) rywalizowali w swojej grupie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 9, 6, oraz 3.

Czytaj więcej...

Chór „CANZONA” w Teatrze Wielkim

Chór „CANZONA” pod dyrekcją pana Dariusza Różańskiego działający przy Szkole Podstawowej nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach rok szkolny 2018/2019, jak i cały sezon artystyczny zakończył udziałem w niezwykłym koncercie „Moniuszko inaczej śpiewany”, który miał miejsce 22 czerwca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Czytaj więcej...

Srebrne Pasmo dla "młodszej" Canzony

1 czerwca w Lublinie odbył się Wojewódzki Konkurs Chórów projektu Śpiewająca Polska. Obok chórów z województwa lubelskiego wystąpiły zespoły z Warszawy, Białegostoku, Rzeszowa oraz Chór Canzona ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach pod dyrekcją Dariusza Różańskiego.

Czytaj więcej...

f t g m