EKOMISJA – NIE MARNUJE

23 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej Szkole inauguracja projektu ekologicznego „EKOMISJA – NIE MARNUJE”, pod patronatem Banku Żywności w Siedlcach. Celem projektu jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat ekologicznych skutków marnowania żywności. W ramach projektu powstała kampania społeczna „Marnując Żywność – Marnujesz Planetę”.

Do projektu przystąpiły  klasy: 5b, 5c, 6a, 8a. Uczniowie brali udział w zajęciach szkoleniowych dotyczących sposobów ograniczania marnowania żywności, segregacji odpadów, recyklingu, zagrożeń dla naszej planety, sposobach przechowywania żywności. Każda klasa została podzielona na cztery grupy i każda grupa uczniów pod przewodnictwem lidera wybierała jeden temat projektu, spośród czterech podanych. Po miesiącu pracy grupy prezentowały swoją pracę uczniom pozostałych klas realizujących projekt.

Uczniowie wybierali jeden temat spośród podanych:

• Jak przekonać rówieśników, aby dbali o planetę.
  • Nasza planeta za 100 lat, jeśli nic nie zmienimy.
  • Jak będzie wyglądała nasza planeta, jeśli juz teraz zaczniemy o nią dbać.
  • Co mogę zrobić dla naszej planety, aby była zadbana?

-Wyniki prac poszczególnych grup uczniów były bardzo różne i ciekawe. Przygotowano: prezentacje multimedialne, filmy, plakaty, gry, krzyżówki, makiety. Uczniowie zrealizowali zagadnienia metodą projektu pod kierunkiem nauczycieli: Izabela Dudewicz, Elżbieta Pilich, Iwona Prokop, Aldona Czapska.