Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne dla Szkół im. H. Jakimiaka

W dniu  19.09.2017. na stadionie ARM Siedlce przy  ul. B. Prusa 6 odbyły się Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne dla Szkół im. H. Jakimiaka.

Organizatorem zawodów był Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Nowe Iganie, zaś współorganizatorami  : Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Siedlcach, Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza,  Urząd Miasta Siedlce, Urząd Gminy: Siedlce, Domanice, Suchożebry.

W zawodach wystartowały  zawodniczki i zawodnicy z województwa Mazowieckiego, Lubelskiego, Podlaskiego oraz  Szkoły z :

- Litwy (Marijampole, Kłajpeda).

- Białorusi (Smorgoń, Brześć, Gomel, Grodno, Mołodeczna)

- Łotwy (Daugavpils)

- Ukrainy (Chmielnicki)

Zawody zostały rozegrane  dla  klas  II i III Szkoły Gimnazjalnej oraz V, VI i VII klasy Szkoły Podstawowej.

Wśród uczniów reprezentujących Szkołę Podstawową nr 8 miejsca na podium wywalczyli:

Iza Kosieradzka (IIf) - skok wzwyż - 150cm - I miejsce

Rafał Szymański (IIIb) - 100m - 12,04 - I miejsce