Pasowanie na uczniów

12 października 2017r. w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klas pierwszych. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlcach.

Przewodnicząca Samorządu Szkolnego powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości - uczniów klas pierwszych. Ciepłe i miłe słowa skierował do dzieci dyrektor szkoły Pan dr Karol Wnorowski. Następnie pierwszaki pokazały, jak pięknie potrafią recytować wiersze i śpiewać. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły Pan dr Karol Wnorowski dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły...” – mówił pan Dyrektor, dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych. Uczeń stawał się wówczas poważnym pierwszakiem i uczniowie zostali przyjęci do braci szkolnej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz długopisów z dedykacją przez wychowawczynie.

Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Podziękowania ślemy również Panu Piotrowi Witczukowi za fotorelację.