Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

„Bliskie spotkanie z … Wojtkiem Makowskim”

W dniu 20 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach odbyło się spotkanie z Wojciechem Makowskim – niewidomym pływakiem, Srebrnym Medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

Wizyta podzielona była na dwie części. W pierwszej, która odbyła się na sali gimnastycznej, sportowiec opowiedział o swojej przygodzie ze sportem oraz o tym jak radzi sobie nie mogąc korzystać z jednego z najważniejszych zmysłów. Uczniowie mieli również możliwość zdawania pytań gościowi (było ich wiele), na które ten bardzo chętnie udzielał rzeczowych odpowiedzi. Okazało się m.in., że Wojtek Makowski nie tylko pływa, ale także tworzy własną muzykę. Na zakończenie tej części, w podziękowaniu za odwiedziny, przedstawicielki społeczności szkolnej wręczyły paraolimpijczykowi symboliczny medal wykonany własnoręcznie przez uczniów.

Druga część spotkania odbyła się na pływalni, gdzie pod okiem trenera grupa uczniów wraz z gościem odbyła trening. Aby młodzież doświadczyła osobiście jak to jest pływać nie mogąc nic widzieć, uczniowie otrzymali okulary uniemożliwiające kontakt wzrokowy z otoczeniem. Wrażenia były niesamowite! Po treningu uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że Wojtek Makowski to najprawdziwszy Mistrz!

Wizyta niepełnosprawnego sportowca w SP 8 odbyła się w ramach zainicjowanego przez dyrektora szkoły Pana Karola Wnorowskiego cyklu spotkań pod hasłem: „Bliskie spotkanie z …”.

Pomoc logistyczną zapewnił Pan Przemysław Chomicz, któremu serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz TUTAJ.

 

f t g m