Sadzenie lasu

6 kwietnia wraz z Nadleśnictwem Siedlce uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Lasu  poprzez udział w akcji sadzenia drzewek w Lipniaku.

W tym projekcie udział wzięli chętni uczniowie z klas: IIb, IIc, IId i VIIa.

42 osobowej grupie młodzieży przewodniczył dyrektor szkoły p. Karol Wnorowski, który był inicjatorem tej akcji. Pracownicy Nadleśnictwa przeszkolili wszystkich w technice sadzenia drzewek. Zadanie nie wydawało się trudne ale po 3 godzinach  wszyscy poczuli trud tej terenowej pracy. Podczas akcji zostało posadzonych ok. 3000 sadzonek dębu szypułkowego. Po wykonaniu zadania  na wszystkich czekała nagroda – ognisko i pieczenie kiełbasek.

Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza, że w ciągu minuty jest posadzonych ich aż tysiąc.

Dziękujemy  wszystkim uczestnikom akcji  za zaangażowanie w pracę.

Nauczycielki biologii Aldona Czapska i Elżbieta Pilich