Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Przyroda bez tajemnic - interesujące spotkanie z przyrodnikiem

19 października 2018 r. nasi uczniowie - członkowie sekcji nauki pod opieką p. Elżbiety Pilich wzięli udział w ciekawym spotkaniu z niezwykłym przyrodnikiem Panem Marcinem Kostrzyńskim.

Spotkanie odbyło się na Uniwersytecie Przyrodniczo Humanistycznym w ramach XX Festiwalu Nauki i Sztuki . Pan Kostrzyński całe swoje życie poświęcił  poznawaniu przyrody i  rejestrowaniu życia zwierząt w ich naturalnym środowisku. Jest autorem niezliczonej ilości felietonów, reportaży i filmów przyrodniczych nakręconych m.in. w Polsce, Norwegii czy Kanadzie. Od lat prowadzi swój kanał na YouTube pt. „Marcin z lasu”, na którym zamieszcza filmy dla dzieci pt. „Przyrodyjki, czyli o zwierzętach historyjka”, dla dorosłych są cykle „Za kamerą” i „Ekoblabla”. Laureat nagrody ,,Popularyzator nauki” za cykl programów ,,Dzika Polska” od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

     Młodzież gimnazjalna na spotkaniu miała okazję obejrzeć kilkanaście autorskich filmików o naszych krajowych zwierzętach i wysłuchać interesujących, często zabawnych opowieści Pana Marcina o życiu i zwyczajach  zwierząt. Wszystkich zachwyciła wypracowana przez lata, niezwykła interakcja przyrodnika z dzikimi zwierzętami.

f t g m