Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Wycieczka klasy 1c

Dnia 4 grudnia klasa 1c wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Swoją podróż rozpoczęliśmy od Manufaktury cukierków. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, w trakcie których mogły śledzić procesy związane z obróbka termiczną, karmelizacją, tworzeniem i formowaniem wyrobów cukierniczych.

Dzieci dowiedziały się także, iż do produkcji cukierków dodawane są owocowo-warzywne aromaty i barwniki pozyskiwane  w sposób naturalny. Ręcznie wyrabiane słodkości wyglądały apetycznie a w całej manufakturze unosił się słodziutki zapach. Na koniec wszystkie dzieci mogły spróbować powstałych łakoci. Pokaz bajecznie kolorowych cukierków był widowiskowy i bardzo spodobał się dzieciom. Kolejną atrakcją klasy sportowej była wizyta w Muzeum Legii Warszawa. Muzeum zrobiło na nas piorunujące wrażenie. Ciekawe eksponaty opisują  dzieje klubu od momentu powstania i są świadectwem jego długoletniej obecności w życiu miasta. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Wielkiej Fabryce Elfów. Uczniowie podczas bajecznej podróży pomogli  elfom w przygotowaniach do Świąt, odwiedzając przy tym 10 punktów z atrakcjami. Na dzieci czekały aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Zwieńczeniem naszej wizyty było spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dzieci były pod wielkim wrażeniem - z pewnością ta wycieczka  na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wychowawca klasy 1c

f t g m