Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Szlachetna Paczka

W tym roku - po raz pierwszy - uczniowie naszej szkoły przystąpili do jednego z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce pn.: „SZLACHETNA PACZKA”. 

Akcję zorganizowali chętni Uczniowie oraz Rodzice klasy IV B, pod opieką P. Izabeli Dudewicz.    

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny, którego głównym celem jest materialna
i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Pomoc rodzinom przekazywana jest podczas Finału Szlachetnej Paczki, nazywanego „weekendem cudów", który odbywa się co roku na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.         

Pomogliśmy biednej, skromnej, doświadczonej przez los chorobami i nieszczęściami czteroosobowej rodzinie z okolic Siedlec, mieszkającej w domu bez łazienki i ciepłej wody, ogrzewanym jedynie piecem typu „koza”.

Nasi klasowi Wolontariusze (w tym Rodzice) z wielkim zaangażowaniem i WIELKIM SERCEM przeprowadzili bardzo sprawną zbiórkę, w wyniku której udało się nam przygotować 9 ogromnych paczek z odzieżą, żywnością, zabawkami, produktami szkolnymi, środkami czystości i wieloma innymi produktami użytku codziennego.

Dzięki wyjątkowym Darczyńcom spełniliśmy m.in. dwa największe marzenia czteroletniej Natalii
(zimowe buciki na zimę w kolorze różowym oraz różowy dywan).

Skala przeprowadzonej przez nas akcji przerosła nie tylko nasze najśmielsze założenia, ale również zaskoczyła wolontariuszy Szlachetniej Paczki z Siedlec.

Akcja ta poruszyła tak bardzo nasze serca, że z pewnością będziemy ją kontynuowali w przyszłym roku w myśl zasady: LUBIĘ LUDZI – POMAGAM.

f t g m