Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Pierwsza pomoc

Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR  Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie w  powszechne już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. 
Dzięki Fundacji nasza szkoła posiada przeszkolonych nauczycieli, specjalne fantomy i materiały dla uczniów. 19 grudnia w szkoleniu dzieci pomogły nam służby ratownicze z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP Nr 2 w Siedlcach. W warsztatach wzięli udział wszyscy uczniowie z klas I, II i IV. Dziękujemy i liczymy na współpracę.
f t g m