Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Wycieczka klas drugich do Warszawy

5 grudnia 2018r. klasy drugie wraz z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do Warszawy. Na początku zwiedziliśmy studio Telewizji Polskiej.

Poznaliśmy m.in. studia programów i nagrań takich jak: „Kawa czy herbata?”, „Pytanie na śniadanie”, „Jaka to melodia?”, reżyserki, magazyn rekwizytów, dekoracji oraz kostiumów. Mieliśmy dużo szczęścia, gdyż trafiliśmy na nagranie do programu „Jaka to melodia”. Na deser zaś byliśmy z wizytą w muzeum TVP i podziwialiśmy zgromadzone tam eksponaty, obrazujące w skrócie historię rozwoju telewizji.

Następnie udaliśmy się do Fabryki Bombek Fogiel. Podczas zwiedzania dzieci zobaczyły wszystkie etapy produkcji ozdób choinkowych - od wytworzenia, poprzez srebrzenie, malowanie, aż do zdobienia. Następnie odbyły się warsztaty dekoracji. Wszyscy spróbowali swoich sił w malowaniu bombek, które będą zdobiły domowe choinki.

Wycieczka była naprawdę ciekawa.

Sylwia Szaniawska

f t g m