Konkurs Historyczny

W poniedziałek 25 marca uczniowie klasy III c w składzie Marcel Zelent, Albert Posiadała, Damian Ługowski pod opieką pana Wojciecha Chwedczuka wzięli udział w finałowej gali IV edycji konkursu historycznego Patria Nostra.

Obok uczestników z Polski brały udział również zagraniczne polskie szkoły: USA, Kazachstan, Francja, Białoruś, Ukraina, Litwa.

Konkurs polegał na przygotowaniu filmu bądź animacji na temat ważnych wydarzeń historycznych. Podczas spotkania odbył się koncert patriotyczny oraz zaprezentowano wszystkie prace konkursowe. Po podsumowaniu liczby głosów, nasza szkoła zajęła czołowe miejsce. W nagrodę uczniowie otrzymali drogocenne nagrody książkowe, które postanowili przekazać szkolnej bibliotece.

źródło: strona facebook LO nr 1 wSiedlcach