Mikołajkowa wycieczka do Warszawy klas 2a i 2c

6 grudnia z okazji Mikołajek uczniowie klasy 2a i 2c wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie siedziby Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza oraz udział w warsztatach w Fabryce Bombek „Fogiel”.

Po Telewizji Polskiej oprowadzali nas przewodnicy, którzy w interesujący sposób wprowadzili nas w tajniki telewizyjnego świata. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wygląda praca w TVP oraz obejrzeć „od kuchni” studia nagrań i pomieszczenia reżyserskie. W trakcie zwiedzania gmachu zobaczyliśmy miejsce, z którego codziennie na żywo emitowany jest program „Pytanie na śniadanie”. Na koniec wycieczki odwiedziliśmy muzeum, w którym podziwialiśmy nie tylko kamery, telewizory i inny sprzęt używany przed laty, ale również oryginalne lalki znane lepiej naszemu starszemu rodzeństwu i rodzicom: Kulfon i Monika, Zając Poziomka, Krasnal Hałabała, czy Jacek i Agatka.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w Fabryce Bombek. Właściciele fabryki na Pradze-Południe pokazali dzieciom, jak przebiega cały proces wytwarzania bombki: wydmuchiwanie bombek szklanych, srebrzenie, lakierowanie i dekorowanie. Następnie każdy z uczestników własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdabiał swoją bombkę choinkową.

Wycieczka pozwoliła nam odkryć ułamek tajemnic telewizyjnych oraz zobaczyć z bliska ciekawe miejsca, które na co dzień kryją się po drugiej stronie ekranu oraz odkryć tajemnicę powstawania pięknych ozdób choinkowych.

Aleksandra Szmurło
Magdalena Kruś - Rowicka