Wigilia w klasie 3c

Wigilia Bożego Narodzenia to niezwykle uroczysty i wyjątkowy dzień, z którym związanych jest wiele obrzędów, zwyczajów oraz tradycji na nowo odżywających i kultywowanych przez polskie rodziny w tym szczególnym świątecznym okresie.

Wigilia to czas wytchnienia, odpoczynku i nadziei, kiedy spotykamy się przy rodzinnych stołach i zapominając o żalach czy niesnaskach składamy sobie jak najlepsze życzenia.

Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim czas spędzony w gronie najbliższych nam osób.Tradycja organizowania spotkań świątecznych przyjęła się także w naszej szkole. Organizacja wigilii w gronie osób, z którymi spotykamy się na co dzień, z którymi niejednokrotnie dzielimy radości i troski, jest bardzo ważna, gdyż pozwala wytworzyć przyjazną atmosferę, zapomnieć o sporach i daje nadzieję na lepsze jutro.

Spotkanie wigilijne w klasie 3c odbyło się 17 grudnia 2019r. Dzieci przygotowały specjalnie dla swoich rodziców świąteczne przedstawienie oraz zaśpiewały pastorałki. Dzięki zaangażowaniu rodziców, klasowe ławki zamieniły się w świąteczne stoły. Zanim jednak dzieci mogły skosztować tych przepyszności, uczestnicy uroczystości połamali się opłatkiem i złożyli sobie jak najlepsze, płynące niewątpliwie z głębi serca życzenia. Jak przystało na wieczerzę wigilijną, po posiłku nadszedł czas na wspólne, radosne kolędowanie. Wigilia klasowa upłynęła w atmosferze wzajemnej życzliwości i pokoju, a co do złożonych życzeń... Miejmy nadzieję, że spełnią się wszystkie!