„Szachy w mazowieckiej szkole”

Miło nam poinformować, że nasza szkoła uczestniczy w programie „Szachy w mazowieckiej szkole”. Jest to ogólnopolska inicjatywa realizowana przez Polski Związek Szachowy we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz samorządami lokalnymi.

Polega na wprowadzeniu nauki gry w szachy w szkołach. Celem projektu jest wzbogacenie oferty edukacyjnej szkoły oraz upowszechnianie gry w szachy.

Nasza placówka została wyposażona w niezbędne pomoce dydaktyczne, tj. szachownicę demonstracyjną oraz komplety szachów. Na Mazowszu program ten koordynuje Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W naszej szkole koordynatorami akcji są p. Sylwia Szaniawska oraz p. Katarzyna Kot.