Copyright 2019 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 8 2019/2020

Konkurs plastyczny " Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

I miejsce:

Zosia Rządkowska, Maja Pogorzelska, Matylda Frymus

II miejsce:

Jakub Borkowski, Kornelia Marchel, Julia Pogorzelska

III miejsce :

Mazur Nadia, Pola Marciszewska, Wiktor Trocewicz

Wyróżnienia:

Larysa Soczewka, Maja Kierzkowska

GRATULUJEMY !!!

View the embedded image gallery online at:

Spotkanie  Policjanta z uczniami

17 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z sierżantem sztabowym Małgorzatą Mazurek, sierżantem sztabowym Danielem Soszyńskim, młodszym aspirantem Pawłem Majczyną i młodszym aspirantem Mariuszem Misiakiem policjantami Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: zajęcia w sali i pokaz na boisku szkolnym W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasi Goście zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreśli, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali odblaskowe naklejki.
Po zajęciach w sali odbył się pokaz pracy i umiejętności psa policjanta Cywila. Odgrywa on bardzo ważną rolę jako pracownik policji i wywołał wiele entuzjazmu wśród naszych uczniów. Spotkanie zakończyło się na boisku szkolnym pokazem ataku na napastnika - w tym wypadku pozoranta. Wszyscy byliśmy bezpieczni,chociaż było groźnie. Pożegnaliśmy się odgłosami syreny policyjnej.

View the embedded image gallery online at: