„My dziś piosenką pożegnamy was…”

24 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla wszystkich klas 1–3.
W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie wszystkich klas trzecich, kończący pierwszy etap edukacji. Występ w żartobliwym tonie przywołał wspomnienia wspólnie spędzonych, radosnych i pełnych wrażeń trzech lat nauki. Nie zabrakło humorystycznych scenek z życia szkolnego, przeplatanych śpiewanymi wspólnie piosenkami.

Można było podziwiać przy tym świetną grę aktorską naszych uczniów oraz talenty wokalne. Były również momenty wzruszających podziękowań nauczycielom za wspólną podróż po oceanie wiedzy. Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego była wyjątkowa jeszcze z innego powodu. Po pierwsze z racji wizyty Dariusza Goździaka, mistrza olimpijskiego w pięcioboju z Barcelony, a po drugie z racji oficjalnego ogłoszenia powstania w szkole Klubu Olimpijczyka. W minionym roku szkolnym w ramach projektu “Lekcja WF z…”, który powstał z inicjatywy Rady Rodziców często gościliśmy w SP nr 8 utytułowanych sportowców z różnych stron Polski m.in. Agnieszkę Kobus-Zawojską, Tadeusza Michalika i Kamilę Lićwinko. Podczas podsumowania projektu wręczono medale okolicznościowe, wyrażono podziękowania i dużo ciepłych słów… Przedstawiciel PKOl-u otrzymał pamiątkowy obraz od szkoły, a sam ofiarował własną przypinkę PKOL-u uczennicy naszej szkoły. Pan Piotr Kozak otrzymał również obraz ze swoją karykaturą, który wykonała Oliwia Jarocka.
Na zakończenie uroczystości Dyrektor szkoły – pan dr Karol Wnorowski rozdał pamiątkowe dyplomy i nagrody uczniom, którzy zdobyli tytuł laureata w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych. Podziękował uczniom, nauczycielom i rodzicom za wysiłek w tak trudnym i wyjątkowym roku szkolnym. Podkreślił znaczenie pierwszego etapu nauki szkolnej w odkrywaniu świata wiedzy i nauki. Jednocześnie życzył uczniom dalszych sukcesów oraz udanych i bezpiecznych wakacji.
Uwieńczeniem tego podniosłego i radosnego dnia był występ Szkolnego Zespołu Tanecznego „Frajda Kids” w układzie pt. „W blasku fleszy”.
Przyszłym czwartoklasistom i ich rodzicom życzymy wspaniałych i słonecznych wakacji!

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz >>TUTAJ<<