Copyright 2020 - Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

21 listopada 2017 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej. Tego dnia zaprosiliśmy pierwszoklasistów do czytelni, gdzie zostali przywitani przez starszych kolegów przebranych za krasnali.

W te role wcieliły się uczennice klasy IV a: Alicja Wiewiórka, Lena Dudewicz i Natalia Kryńska. Podczas krótkiej inscenizacji, Królowa biblioteki – Książka (w tej roli Klaudia Sachanowicz z kl. VII a) przedstawiła dzieciom swoje prośby, aby dbały o każdą książkę. Następnie krasnale sprawdziły wiedzę nowych czytelników odczytując zagadki, na które wszyscy chętnie odpowiadali. Ceremonię pasowania poprzedziło wręczenie zakładek do książki oraz złożenie uroczystej przysięgi. Panie bibliotekarki zaznajomiły uczniów z budową książki i zasadami korzystania z biblioteki szkolnej. Na koniec spotkania każdy nowy czytelnik mógł po raz pierwszy wypożyczyć wybraną przez siebie książkę. Grono naszych czytelników powiększyło się o 62 uczniów. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do częstego korzystania z naszych zbiorów.

Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia TUTAJ.

 

f t g m