Zajęcia z robotyki

„Wszyscy w tym kraju powinni nauczyć się programować komputer, ponieważ to uczy człowieka jak myśleć…” – powiedział Steve Jobs.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców oraz konieczności dostosowania kształcenia „przyszłych obywateli świata” do zmian wynikających z postępu naukowo-technicznego, w obecnym roku szkolnym w naszej szkole odbywają się zajęcia dla pasjonatów robotyki. Uczniowie poprzez dobrą zabawę mają okazję rozwinięcia kompetencji technicznych i informatycznych. Jest to dla nich możliwość empirycznego nabycia wiadomości i umiejętności praktycznych w zakresie programowania robotów, szansa na rozwój zdolności posługiwania się technologią komputerową oraz nabycia umiejętności logicznego myślenia, kreatywności i samodzielności w dochodzeniu do rozwiązań.

Zajęcia kształtują umiejętność pracy w zespole – dzielenia się wiedzą, współorganizowania pracy i współodpowiedzialności za powierzony projekt i sprzęt – niezbędne w obecnym, twórczym świecie. Młody człowiek poprzez naukę programowania uczy się rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany. Nie jest tylko biernym odbiorcą technologii, ale docelowo samodzielnie wykorzystuje ją do realizacji własnych projektów.
Podczas zajęć uczniowie korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości - inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Mamy nadzieję, że te spotkania będą prawdziwą przygodą z nauką, która pozwoli rozwijać pasję i zainteresowania młodych odkrywców.

Anna Góral