DziałaMy Dla Ukrainy - Charytatywny Koncert Muzyczny dla Ukrainy na bis

Niespełna dwa tygodnie po charytatywnym koncercie dla Ukrainy, w którym wzięli udział uczniowie, odbył się koncert dla rodziców, pracowników i przyjaciół szkoły.
31 marca o godz. 18.00 hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach niemal pękała w szwach. Na sali zasiadło ponad 300 widzów!!! Zgromadzona publiczność mogła obejrzeć przejmujące występy chóru Canzona pod dyrekcją p. Dariusza Różańskiego czy wsłuchać się w poruszające utwory zespołu Ósemka pod kierownictwem p. Macieja Turkowskiego.

Swe wokalne talenty pokazał też zespół Ósemeczka prowadzony przez p. Annę Gregor- Miturę. W międzyczasie swą recytacją utworów zachwycili nas uczniowie klas 3. Głównym punktem programu był występ ukraińskiej wokalistki estradowej p. Diany Havryliuk. Piosenkarka pochodzi z Łucka, dawnej stolicy Wołynia. Kilka dni temu wyruszyła do Polski uciekając przed wojną. 29 marca, Łuck został zbombardowany. Diana zachwyciła widzów nie tylko niezwykłym głosem i charyzmą, ale przede wszystkim olbrzymią wrażliwością i interpretacją znanych ukraińskich pieśni. Podczas jej występu na wielu twarzach malowało się wzruszenie... Słuchacze mieli łzy w oczach, a na widowni panowała absolutna cisza. Brawom i podziękowaniom nie było końca.

Koncert odbył się dzięki uprzejmości p. dyrektora Karola Wnorowskiego, który w swym przemówieniu wyraził dumę ze społeczności szkolnej, zaangażowanej w pomoc Ukrainie.
Na koniec wszyscy zostali porwani do wspólnego śpiewu piosenki Sary James pt. „Somebody”.
Pieniążki wrzucane do puszki zasilą konto dla Ukrainy.
Jeszcze raz dziękujemy za ten zryw serca, za hojność i za obecność!

link do zdjęć z Charytatywnego Koncertu Muzycznego na BIS „Siedlce solidarne z Ukrainą” https://photos.app.goo.gl/MWaozQ7ZMAfRFfik8

Szkolni koordynatorzy akcji „SIEDLCE SOLIDARNE Z UKRAINĄ”