8a na strzelnicy

We wtorek 12 kwietnia uczniowie klasy 8a wraz z nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa Mariuszem Kozaczukiem oraz Panią Małgorzatą Kogut, udali się na zajęcia ze strzelectwa sportowego.
Nietypowe zajęcia odbyły się na terenie zespołu strzelnic SKSS „Dragon” w Siedlcach.

Dzięki uprzejmości Wiceprezes Klubu – Leszka Chromińskiego oraz instruktora strzelectwa Szymona Maciołka, uczniowie mieli okazję zapoznać się z kolejną dyscypliną sportu jaką jest strzelectwo.

W ramach zajęć uczniowie zostali zaznajomieni z regulaminem strzelnicy, zasadami bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią oraz ofertą bezpłatnych treningów strzeleckich dla młodzieży dofinansowanych ze środków Miasta Siedlce. W części praktycznej uczniowie dowiedzieli się jakie są tajniki prawidłowego przyjmowania postawy i skutecznego celowania. Młodzież rozpoczęła trening na sportowym karabinie pneumatycznym. Kolejną jednostką była broń palna – karabin sportowy kbks, gdzie odległość do tarcz wynosiła aż 50 metrów.

W trakcie zajęć rozegrano zawody o tytuł najlepszego strzelca w klasie. Pierwsze miejsce, z wynikiem 85 punktów, zajęła Marta Czarnocka, kolejne miejsca zajęły: Natalia Kryńska (82 punkty), Małgorzata Soszyńska i Dominika Węgłowska (71 punktów).