Piknik Rodzinny

04 czerwca w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Piknik Rodzinny pod hasłem „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Bogaty program sprawił, że szkoła oraz boiska wypełniły się tłumem ludzi. Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Start imprezy odbył się w sali gimnastycznej, gdzie przywitano gości, a sierż. szt. Małgorzaty Mazurek porozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie w czasie wakacji . Taneczną rozgrzewką przeprowadzoną przez szkolny zespół Zumba Kids SP8 zakończyliśmy część oficjalną .

Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyły pokazy przygotowane przez firmę Edukacja Steems Laboratoria Przyszłości i zajęcia senspolstyczne prowadzone przez panie z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Siedlec. Oblężenie przeżył również radiowóz policyjny, w którym policjanci pozwalali włączać syrenę i zgodnie z techniką daktyloskopii pobrać odciski palców. Tradycją na tegorocznym festynie był mecz piłki nożnej nauczyciele ws rodzice i uczniowie. Na scenie odbyły się konkurs piosenki i konkurs plastyczny. Prowadzona była także loteria fantowa, a nasze wspaniałe panie wychowawczynie zadbały, aby każde dziecko mogło skorzystać z oferty salonu piękności. Dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje przygotowane przez 5 Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej z Siedlec. Każdy mógł sprawdzić swoją kondycję fizyczną na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, poszukać skarbów z wykorzystaniem wykrywaczy metali, zapoznać się ze sprzętem wojskowym i przećwiczyć pierwszą pomoc. Nagrodą był dyplom i specjalna książeczka wojskowa. Dzięki stajni Hipo- campus nasz piknik odwiedziły dwa kucyki. Wszyscy degustowaliśmy wypieki naszych cudownych rodziców, a o treściwy posiłek zadbały nasze panie z kuchni. Była wata, lemoniada, lody i inne pyszności przygotowane przez zaprzyjaźnionych wystawców. Frekwencja przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania, napawa nas to optymizmem i motywuje. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych.

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz >>TUTAJ<<.