Wycieczka Malbork- Trójmiasto

W dniach 1- 3 czerwca 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach z klasy 8a, 8b i 7a uczestniczyli w wycieczce szkolnej pod opieka p. Iwonay Prokop, p. Moniki Bieleckiej oraz p. Justyny Kameckiej. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Malbork- dawną stolicę państwa krzyżackiego. Wieczorem przywitaliśmy się z naszym polskim morzem i udalismy się do bazy noclegowej w miejscowości Jantar. Następnego dnia zwiedzaliśmy Westerplatte, skąd popłynęliśmy pięknym statkiem pirackim do Gdańska.

Kilka godzin zajęło nam odwiedzenie najważniejszych i najpiękniejszych miejsc w Gdańsku. Wieczorem czekała na nas kolejna atrakcja “Warsztay bursztynowe”, na których dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat bursztynów oraz mogliśmy podjąć próbę obróbki małych bursztynków. Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od wysłuchania pięknego koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej. Kolejny przystanek to Sopot, który przywitał nas pięknym słońcem zachęcając do spacerów po Monciaku i Molo. Ostatni punkt programu to Gdynia. Krótki spacer po mieście oraz przywitanie się z “Darem Pomorza”. Wróciliśmy wypoczęci i zrelaksowani.

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz >>TUTAJ<<