Zielona Szkoła

W dniach 6-10 czerwca br. klasy 4a, 4b i 5b ( część) przebywały wraz z opiekunami na Zielonej Szkole w malowniczym Murzasichle k. Zakopanego. Pierwszego dnia w planie była wędrówka Doliną Białego w towarzystwie przewodnika, a następnie zakwaterowanie w domu wczasowym "U Tośki". Drugi dzień obfitował w zwiedzanie Zakopanego. Podążając szlakiem sakralnych zabytków, można było obejrzeć kościół na Krupówkach, Jaszczurówkę czy najstarszy kościół na Krzeptówkach.

Zwieńczeniem tego dnia był wjazd kolejką na Kasprowy Wierch, który dostarczył wielu niezapomnianych widoków. Wspaniałe panoramy Tatr zapierały dech!⛰️⛰️ Trzeci dzień to zwiedzanie Morskiego Oka, po drodze do którego można było zobaczyć słynne malownicze wodospady zwane Wodogrzmotami Mickiewicza. Po długiej wędrówce, regeneracji sił posłużył pyszny obiad w pensjonacie, a potem dyskoteka. Czwarty dzień upłynął pod znakiem wjazdu kolejką na Gubałówkę. Zjazd Szymoszkową, wędrówka Doliną Strążyską to kolejne urokliwości, które z pewnością na długo zapadną w pamięć. Piąty, ostatni dzień pobytu to Kraków i jego zabytki. Nie obyło się bez zwiedzania Wawelu, Barbakanu, Rynku, Uniwersytetu Jagiellonskiego, Sukiennic czy Kościoła Mariackiego, a więc sztandarowych zabytków tego pięknego miasta. Czuć było ducha tamtych czasów zaklętych w murach i budowlach.
W trakcie trwania Zielonej Szkoły uczniowie mieli także okazję do wszelkich zabaw integracyjnych, zajęć sportowych, dyskotek, basenu czy innych aktywności. Niewątpliwie była to udana wycieczka, a nasi uczniowie podołali i trudom wypraw, i wyzwaniu, jakim był pobyt z dala od bliskich, i zintegrowaniu trzech zespołów klasowych.
Podziękowania dla pań sprawujących opiekę nad dziećmi: p. Rozbicka, p. Jakubik, p. Zwolińska, p. Stempień, p. Musiejczuk