Lekkoatletyczne sukcesy

W dniach 18-19 czerwca w Łodzi odbył się XXVIII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. W imprezie wzięli udział najlepsi młodzi sportowcy wyłonieni w eliminacjach regionalnych. Miasto Siedlce reprezentowała liczna grupa lekkoatletów, w tym uczniowie naszej szkoły. Pierwszego dnia, zmagania rozpoczęła Weronika Łopucka (kl. 5c) w skoku wzwyż. Po zaciętym konkursie zakończonym dogrywką ostatecznie zajęła III miejsce z wynikiem 130 cm. W tej samej konkurencji po puchar sięgnął Konstanty Zięcina (kl. 5c).

Młody skoczek już po raz trzeci startował w zawodach ogólnopolskich, tym razem zajmując III miejsce z nowym rekordem życiowym, który obecnie wynosi 146 cm. Na łódzkim stadionie ze swojego sukcesu cieszył się także Tymoteusz Świder (kl. 4c). Sprinter doskonale spisał się w biegu eliminacyjnym poprawiając rekord życiowy 46,22 s, a wysoką formę potwierdził w finale zajmując wysokie III miejsce. Bardzo dobrze wystartowali pozostali nasi reprezentanci.

- Milena Drzewiec (kl. 7c) – podczas biegu eliminacyjnego na 60 m poprawiła swój rekord życiowy (8,47 s) i awansowała do biegu półfinałowego;
- Kacper Wereszczyński (kl. 4c) – po bardzo udanym eliminacyjnym biegu na 60 m (8,69 s) z 4 wynikiem awansował do półfinału, niestety kontuzja uniemożliwiła walkę o finał;
- Miłosz Kulesza (kl. 5c) – ustanowił rekord życiowy w biegu eliminacyjnym na 60 m (8,59 s) i pewnie awansował do półfinału;
- Bartosz Ługowski (kl. 4c) – bardzo udany debiut w zawodach i miejsce w finale rzutu piłeczką palantową (41,50 m);
- Tomasz Tajak (kl. 7c) – zawsze waleczny i tak było tym razem, bieg eliminacyjny zakończony blisko rekordu życiowego;
- Emilia Tajak (kl. 3c) – kolejna nasza debiutantka, najmłodsza w szkolnej reprezentacji i w rywalizacji dziewcząt w biegu na 300m. Bardzo udany bieg eliminacyjny, blisko rekordu życiowego;
- Aleks Jóźwiak (kl. 4d) – startował po raz pierwszy w łódzkich zawodach i ambitnie walczył w biegu na 300 m;
- Aleksandra Świder (kl. 7c) – jedyna nasza przedstawicielka biegów średnich, która zostawiła serce na bieżni podczas rywalizacji na 600m.
W zawodach uczestniczyło 1471 dziewcząt i chłopców z 86 ośrodków z Polski. Miasto Siedlce kolejny raz wygrało klasyfikację medalową wyprzedzając Kraków i Poznań. Cieszymy się, że nasi szkolni sportowcy mieli swój duży wkład w ten ogromny sukces. XXVIII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi to już zamknięty rozdział. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, doceniamy ich postawę w tych zawodach oraz całoroczną systematyczną pracę podczas lekcji wychowania fizycznego i zajęć pozalekcyjnych. W Szkole Podstawowej nr 8 mamy fantastyczną, zdolną młodzież i chcemy się tym pochwalić! Brawo!!!