Niepodległa miłość

Kardynał Wyszyński powiedział 12 maja 1974 r.: „Dla nas po Bogu, największa miłość - to Polska! Musimy po Bogu dochować wierności przede wszystkim naszej Ojczyźnie i narodowej kulturze polskiej. Będziemy kochali wszystkich ludzi na świecie, ale w porządku miłości.Po Bogu więc, po Jezusie Chrystusie i Matce Najświętszej, po całym ładzie Bożym, nasza miłość należy się przede wszystkim naszej Ojczyźnie, mowie, dziejom i kulturze, z której wyrastamy na polskiej ziemi.”

Mając na uwadze słowa naszego wielkiego Patrona, klasy 5a i 5d wybrały się 2 grudnia do CKiS w Siedlcach na przedstawienie patriotyczne „Niepodległa miłość”. Spektakl został przygotowany przez rodziców uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach i był częścią obchodów Dnia Niepodległości w naszym mieście. Była to żywa lekcja historii i patriotyzmu.