Uchwalenie Konstytucji 3maja

Z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, tradycyjnie jak co roku, nasi przedstawiciele pod opieką dyrektora szkoły, dr Karola Wnorowskiego, wzięli udział w miejskich uroczystościach. Ceremonie rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Siedleckiego dra Kazimierza Gurdy w Katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP.

Następnie odbył się przemarsz z Kościoła Katedralnego z udziałem Orkiestry Wojskowej w Siedlcach ulicami Kochanowskiego i Piłsudskiego na Skwer gen. Tadeusza Kościuszki, gdzie odbyły się centralne uroczystości. Tam odśpiewano hymn narodowy, a mieszkańcy Siedlec, wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Chodowiacy, wykonali poloneza. Następnie Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik wygłosił przemówienie, a po nim nastąpił apel pamięci i oddanie salwy honorowej. Na zakończenie, pod pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki, złożono wieńce kwiatów i znicze pamięci.