XXIII Dzień Papieski

16 października 2023 r. obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia. Nasza Szkoła gościła z tej okazji przedstawicieli Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci Ks. Paweł Siedlanowski mówiąc o hospicjum przybliżył temat tegorocznego Dnia Papieskiego. W swoim wystąpieniu zaakcentował radość życia wśród nieuleczalnie chorych dzieci.

Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci jest formą pediatrycznej opieki paliatywnej, świadczonej w domu pacjenta. Gdy choroba dziecka jest nieuleczalna, a dalszy pobyt w szpitalu - w danym momencie - staje się bezcelowy, dziecko wraca do domu. Dziecko pozostaje pod opieką wykwalifikowanego interdyscyplinarnego zespołu, w skład którego wchodzą lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuta, psycholog, ksiądz, pracownik socjalny, pedagodzy, wolontariusze - jest to przestrzeń działalności hospicjum.
Spotkanie z przedstawicielami Hospicjum ma ukształtować w uczniach postawę wdzięczności i szacunku wobec daru życia zgodnie z nauczaniem św. Jana Pawła II.