Uroczyste otwarcie pływalni

W dniu 9 lutego 2024 r. odbyło się uroczyste otwarcie pływalni przy Szkole Podstawowej nr 8 im. Stefana Wyszyńskiego w Siedlcach. Dyrektor Szkoły – pan Karol Wnorowski przywitał przybyłych gości, wśród których byli m.in. Prezydent Miasta Siedlce – pan Andrzej Sitnik, przedstawicielki Zarządu Województwa Mazowieckiego – pani Elżbieta Lanc oraz pani Janina Ewa Orzełowska, przewodniczący Rady Miasta Siedlce – pan Henryk Niedziółka, zastępca Prezydenta Miasta Siedlce, wiceprzewodniczący oraz radni Rady Miasta Siedlce.

Nie zabrakło także osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację inwestycji: autorki projektu – pani Agnieszki Burty (wraz ze współpracownikami) oraz głównego wykonawcy – pana Stanisława Przesmyckiego i pana Karola Przesmyckiego z Zakładu Elektrotechnicznego „ZELTECH” (wraz z pracownikami). Obecni byli także dyrektorzy siedleckich szkół i placówek, przedstawiciel Parku Wodnego Siedlce, przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, przedstawiciel Stowarzyszenia Klub Olimpijczyka „Orły Ósemki” oraz wieloletni dyrektor szkoły – pan Janusz Dudewicz. Nie zabrakło także delegacji uczniów naszej szkoły, nauczycieli i pracowników. Przybyli także przedstawiciele lokalnych mediów.
Pierwsza część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej. Podczas swojego przemówienia Dyrektor szkoły przybliżył historię poprzedniego obiektu oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej wspaniałej inwestycji po wieloletnich staraniach wręczając pamiątkowe dyplomy. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu już od 14 lutego br. można będzie korzystać z zupełnie nowej i nowoczesnej pływalni.
Przedstawiona została także prezentacja multimedialna, w której można było zobaczyć początki pierwszej pływalni, jej losy w kolejnych latach użytkowania, poprzez proces rozbiórki oraz budowę nowego basenu. Krótkie przemówienia wygłosili także pan Andrzej Sitnik, pani Elżbieta lanc, pani Janina Ewa Orzełowska oraz pan Karol Przesmycki – kierownik budowy, który podziękował swoim najbardziej zaangażowanym pracownikom.
Tę część wydarzenia uświetniły: muzyczne występy Aleksandry Surackiej (7c) oraz Aleksandry Cygan (7a) wraz z panem Maciejem Turkowskim, pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Patrycji Pastor (8a) oraz Nikoli Wujek (8a), występ szkolnego zespołu tanecznego „Frajda Kids” prowadzonego przez pana Pawła Pasztora.
Druga część uroczystości odbyła się na hali basenowej, gdzie symbolicznego przecięcia wstęgi – „otwierającego” drogę na słupki startowe – dokonali: pan Andrzej Sitnik, pani Elżbieta Lanc, pani Janina Ewa Orzełowska, pan Stanisław Przesmycki oraz pan Karol Wnorowski.
Następnie ks. Andrzej Popławski – proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Siedlcach dokonał aktu poświęcenia basenu. Całość dopełnił krótki program pokazu pływackiego oraz wodnego aerobiku w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pana Pawła Barei oraz pani Marty Hodun.
Na koniec była możliwość zwiedzania obiektu pływalni oraz poczęstunek.
Dekoracje wykonali uczniowie pod kierunkiem pana Piotra Kozaka. W rolę konferansjera wcielił się pan Cezary Figarski, od strony organizacyjnej odpowiedzialna była pani Sylwia Gruszecka, zaś za stronę techniczną odpowiadał pan Adam Chromiński.

Pisali o nas: