Obrączkowanie bocianów i konkurs

Oto rzecz niesłychana dziś była  lekcja o bocianach

A bocian słynie z tego, koleżanko i kolego

Że brodzi po polach, po błocie i staje na jednej nodze

Zjada robaczki brodząc po łące

Dziób ma długi, bardzo pomocny, również czerwony i całkiem mocny

Ten nasz piękny ptak polski zwiastuje nadejście wiosny

A później przez lato całe cieszą nas-te ptaki wspaniałe

Podobno dzieci przynosi, kiedy ktoś bardzo poprosi

Bo to nasz polski symbol taki

19.06.2018r. uczniowie klasy Ic uczestniczyli w akcji obrączkowania, która odbyła się w gminie Korczew.

Grupa Ekologiczna pod kierunkiem p. Ireneusza Kaługi pokazała nam jak wyjmuje z gniazda małe bociany, aby założyć im obrączki z numerami. Następnie odbyły się pomiary dziobów, które ułatwiają ocenę wieku młodego ptaka. Największym przeżyciem, który z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci, było położenie ręki i wysłuchanie bicia serca małego bocianka. Cieszymy się, że po raz pierwszy dołożyliśmy symboliczną cegiełkę wykupując 25 obrączek. Dzieci przygotowały karteczki z imionami dla swoich bocianów i otrzymały CERTYFIKAT ZAOBRĄCZKOWANIA BOCIANA BIAŁEGO. Dziękujemy za ciekawą lekcję i mamy nadzieję, że te maleństwa bezpiecznie wrócą do nas za rok.

DZIEŃ BOCIANA BIAŁEGO
W nawiązaniu do uczestnictwa w ciekawej lekcji przyrody na temat bocianów oraz obchodzonego 31 maja kalendarzowego Dnia Bociana Białego został ogłoszony konkurs. Tematyka związana była z bocianami.
praca plastyczna:
I miejsce - Gabrysia Babicz
II miejsce - Maja Pogorzelska
    - Ala Soszyńska
III miejsce -Wojtek Chojecki
praca literacka:
I miejsce -Aleksandra Lipska
II miejsce - Oliwia Maciejewska
III miejsce - Julia Szymańska
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie
JURY: p. J.Kamecka, p.M.Kogut, p. M.Kruś-Rowicka