Zakończenie roku 2017/2018

W piątek 22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Po mszy świętej w   kościele parafialnym  pw. Bożego Ciała, w której uczestniczyli nasi uczniowie i pracownicy szkoły, miała miejsce uroczysta akademia przygotowana dla uczniów  klas VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum, sładającą się z dwóch części.

Część oficjalną rozpoczął dyrektor szkoły pan Karol Wnorowski, który w swoim przemówieniu    podziękował wszystkim uczniom i nauczycielom za wytężoną pracę oraz życzył wszystkim bezpiecznych i pełnych przygód wakacji. Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, pani Dorota Szymańska, dziękując dyrekcji i nauczycielom za ciężką pracę i trud włożony w wychowanie młodzieży. Po przemówieniach nastąpiło uroczyste wręczenie uczniom  nagród   za wysokie wyniki dydaktyczne, czołowe miejsca w konkursach przedmiotowych i artystycznych, pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz osiągnięcia sportowe. Ważnym punktem tej części akademii było wręczenie rodzicom uczniów klas trzecich gimnazjalnych listów gratulacyjnych, za wzorowe wychowanie dzieci  i osiągnięcie przez nich wysokich wyników w nauce. Druga część akademii miała charakter sentymentalny i dostarczyła wielu wzruszeń. Uczniowie klas III gimnazjalnych , kończąc edukację w naszej szkole, żegnali się z wychowawcami, nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi oraz ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami, z którymi nawiązali prawdziwe więzy przyjaźni. Były podziękowania, życzenia, łzy... oraz liryczne piosenki wykonane przez szkolnych artystów. Po zakończeniu akademii  uczniowie  udali się do sal lekcyjnych , aby spotkać się z wychowawcami i odebrać świadectwa.

O 12.30 odbyła się w naszej szkole druga tura Zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018 , specjalnie dla klas I i IV. Już od rana temperatura przypomniała nam, że lato w pełni i pora opuścić szkolne mury. W ostatni dzień roku szkolnego uczniowie wraz z rodzicami, przybyli do szkoły, aby odebrać świadectwa. Najlepsi uczniowie z klas IV odebrali w czasie uroczystości nagrody książkowe z rąk Pana Dyrektora i Pani Dyrektor.

I wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany moment: WAKACJE !!!!

Życzymy wszystkim słonecznych, radosnych i pełnych wrażeń wakacji oraz niemniej radosnego powrotu do szkoły.

Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz TUTAJ.